4. ročník (2020)

Beachclub Strahov obhájil titul na šampionátu klubů, ve finále porazil Hamr

Po roce se na UNIQA Mistrovství České republiky klubů radují z titulu opět hráči z Beachclubu Strahov. Na pražských kurtech na Pankráci porazili ve finále SK Hamr 3:1 na zápasy. V akci po několika měsících byli k vidění také Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. České jedničky neztratily o víkendu ani set. „Jsme nadšení, hrálo se nám dobře. Je to náš první letošní turnaj a jsme rádi, že skončil vítězně,“ prohlásil Schweiner. Na třetím místě skončil Prague Beach Team, který porazil Beachklub Pankrác.

Perušič se Schweinerem vyhráli o víkendu čtyři utkání, ve finále si poradili s dvojicí Dominik Pavouček a Jakub Gála 2:0 na sety. Přitom před šampionátem hráli spolu naposledy v loňském listopadu, Perušiče trápilo delší dobu zraněné rameno. „Trénovali jsme spolu během pandemie. Navíc spolu hrajeme tak dlouho, že větší pauza neměla významný vliv na naší sehranosti,“ prohlásil Perušič. České jedničky se nyní budou připravovat na evropský šampionát, který proběhne v druhé polovině září v lotyšské Jurmale. V příštím týdnu je navíc čeká domácí šampionát dvojic v Opavě.

Další vítězství ve finále pro Beachclub Strahov zařídilo sesterské duo Anna a Magdalena Dostálovy a rozhodující třetí bod připsal David Lenc s Adamem Štočkem. Jediný bod pro SK Hamr zařídily ženské jedničky Martina Maixnerová a Marie Sára Štochlová, které porazily Michaelu Knoblochovou a Danielu Resovou 2:0 na sety. Závěrečný mix se už za rozhodnutého stavu nehrál.

Beachclub Strahov tak obhájil loňské prvenství. „Je vidět, že hráči mají zájem o to reprezentovat své kluby. Toto mistrovství je pro ně čím dál prestižnější. Areál byl divácky zaplněný, celkem dorazilo za víkend více než 400 lidí,“ prohlásil hlavní organizátor šampionátu Filip Linek z Beachklubu Pankrác.

Kompletní výsledky ZDE

Zdroj: cvf.cz

Autor: Jiří Uhlíř, foto Jan Votava


 

 

Výsledky UNIQA MČR Klubů 2020

  1. 1. Beachclub Strahov 100 b.
  2. 2. SK Hamr 95 b.
  3. 3. PBT Střešovice 90 b.
  4. 4. Beachklub Pankrác 85 b.
  5. 5. BK Ládví 80 b.
  6. 5. ABC Braník 80 b.