1. ročník (2017)

Pražský Beach Service klubovým mistrem ČR 2017 v beachvolejbale

Mistrem České republiky v plážovém volejbale se stal pražský tým Beach Service. V dramatickém finále turnaje ČEZ Final Four porazil favorizovaný Hamr Sport 3:2 na zápasy a získal titul mistrů republiky. Bronzovou medaili získal Beachklub Strahov.

ČEZ Final Four a titul mistrů republiky v plážovém volejbalu vyhrál pražský tým Beach Service. V sestavě s reprezentanty Dumkem, Berčíkem, Řeháčkovou a Magdalenou Dostálovou (sestrou čerstvého mistra světa Josefa Dostála) porazili favorizovaný Hamr Sport. Za ten nastoupil dvě silné ženské dvojice Nakládalová, Bonnerová a Žolnerčíková, Jakubšová. Na třetím místě se umístil Beachklub Strahov s aktuálně nejlepším českým hráčem Ondřejem Perušičem, který kvůli zranění spoluhráče Davida Schweinera, nastoupil s nadějným juniorem Adamem Štočkem.

Po prvních dvou finálových zápasech byl stav 1:1 na zápasy. Reprezentační dvojice Dumek, Berčík ve službách Beach Service porazila 2:0 hamerské Davida Kufu a Michala Bízu. Naopak v souboji ženských dvojek porazila prohrála dvojice Pecháčková, Adenubiová 0:2 s hamerským párem Žolnerčíková, Jakubšová. V podobném duchu proběhlo i druhé kolo finále. I druhý mužský tým Beach Service ve složení Robert Kufa, Martin Pihera porazil jasně 2:0 dvojici Samec, Svátek a naopak hamerské Šárka Nakládalová s Martinou Bonnerovou přesvědčivě zdolaly Karolínu Řeháčkovou s Magdalenu Dostálovou. Finále tak musel rozhodnout zápas smíšených týmů. Poslední bod a titul mistrů republiky pro sebe získala nakonec nejtěsnějším rozdílem 15:13 v tiebreaku třetího setu dvojice Beach Service Robert Kůfa s Karolínou Řeháčkovou, kteří porazili Šárku Nakládalovou s Michalem Bízou.

V utkání o bronz jednoznačně dominoval Beachklub Strahov, který porazil 4:1 loňského vítěze Kladno.

Mistrovství ČR klubů v plážovém volejbalu - ČEZ Final Four v pražském Beachklubu Ládví se hrálo na podobném principu jako tenisový Hopmanův pohár. Za každý tým hrály dvě mužské a dvě ženské dvojice. Na střídačku změřily své síly mužské a ženské dvojice. Rozhodující pátý zápas pak sehrály mixové páry.